Skuteczne planowanie, czyli Twój klucz do sukcesu

SKUTECZNE PLANOWANIE CZYLI WASZ KLUCZ DO SUKCESU

Każdy ślub jest inny, oczekiwania Młodych Par są tak samo wysokie jak poprzeczki, które sobie stawiają przed tą uroczystością. Abyśmy mogli temu sprostać najważniejsza jest jedna rzecz SKUTECZNE PLANOWANIE - to jedyny sposób na prawidłowy przebieg Waszego ślubu i wesela.

Jeżeli nie korzystacie z usług agencji ślubnej to właśnie na Waszych barkach spoczywa odpowiedzialność za całokształt uroczystości i przyjęcia. I uwierzcie mi to zadanie dla wytrwałych i cierpliwych, ale jest możliwe do zrobienia przy samodyscyplinie, asertywności i odrobinie wyobraźni.

W moich kolejnych wpisach na blogu chciałabym skupić się właśnie na podpowiedziach jak krok po kroku zarządzać czasem, planem, budżetem, aby efekt końcowy – Wasz ślub - był najlepszym wspomnieniem.

Zastanawiacie się pewnie w tej chwili nad tym jak planuje się planowanie

Dobrze rozpisany plan organizacji ślubu i wesela to połowa sukcesu. Jako doświadczony organizator gwarantuję Wam, że każde odstępstwo od niego powoduje małe i większe katastrofy, a to niesie za sobą niepotrzebne konflikty i wyzwania, które dla Młodych Par zwykle są sporymi problemami. Idealny plan działania pozwoli zorganizować ślub i wesele w najdrobniejszych szczegółach. Im wcześniej zaczniecie tym lepiej.

Planowanie polecam zacząć już rok przed ślubem, to idealny czas na pierwsze podsumowania Waszych oczekiwań, wypisanie ich i umieszczenie na ślubnej osi czasu. Później jest już tylko z górki.

Poniżej w punktach przedstawiam Wam kolejność realizacji, czyli krótko mówiąc szybki konspekt działań weselnych zamknięty w roku.

 1. Niezbędnik – plan.
 2. Ustalenie budżetu ślubno weselnego.
 3. Zapoznanie rodziców
 4. Wyznaczenie daty ślubu cywilnego i kościelnego.
 5. Rezerwacje:
 6. hotel/restauracja
 7. Dj/zespół
 8. fotograf/kamerzysta
 9. florysta
 10. Przemyślenie kolorystyki i wystroju kościoła oraz miejsca w którym odbędzie się wesele
 11. Zamówienie kwiatów, ozdób, upominków, etc.
 12. Suknia ślubna i dodatki, kosmetyczka, makijaż, fryzjer, manicure.
 13. Garnitur
 14. Obrączki
 15. Świadkowie
 16. Zaplanowanie podróży poślubnej.
 17. Zaproszenia
 18. Pierwszy taniec – nauka.
 19. Nakręcenie podziękowania dla rodziców.

Uwierzcie mi, to bardzo duży skrót, ale kolejność nie jest przypadkowa, a późniejsza realizacja to prawdziwa przyjemność.

Śledźcie kolejne wpisy, jeżeli macie jakieś pytania odnośnie samej organizacji bądź tematyki ślubnej piszcie do nas maile (kontakt@naszewesele.com), na pewno odpowiemy na blogu.

W przyszłym tygodniu dowiecie się jak skutecznie ustalić budżet ślubny, moim zdaniem jedno z trudniejszych zadań w planie.

Pozdrawiam,

Karolina

Nasze Wesele

No Comments Yet.

Leave a reply