5 rzeczy, których powinniście uniknąć w przemowach

5 rzeczy, których powinniście uniknąć w przemowach

Przemowy podczas ślubów nie należą do zadań najtrudniejszych, jednakże bez wątpienia są bardzo stresującym obowiązkiem. Dotyczy to zarówno Państwa Młodych, ich świadków, ale niekiedy i rodziców! Poniżej przedstawiamy pięć punktów, których kategorycznie trzeba uniknąć!

Brak przygotowania

Zupełny brak przygotowania będzie zauważalny, to nie jest czas na freestyle. Na kilka dni przed uroczystością rozpisz w punktach co chciałbyś powiedzieć i poćwicz kilka razy.

Poczekaj z alkoholem

Nic tak nie psuje dobrze napisanego przemówienia jak pijany mówca. Oczywiście, drink na odwagę Ci nie zaszkodzi, pamiętaj jednak o odpowiednim umiarze. Uspokój się przed przemową, weź kilka głębszych shotów wdechów i będzie dobrze! Na mocne uderzenie alkoholowe będzie czas za chwilę!

Złe żarty

Żarty i chwile śmiechu mogą świetnie wprowadzić Cię w dobrą przemowę, jednakże pamiętaj by nie były one ofensywne w kierunku do Państwa młodych, ani nie obrażały nikogo z gości. Nie jesteś przekonany czy żart jest odpowiedni? Jeżeli zastanawiasz się nad tym, to znaczy że coś musi być nie tak

Nieodpowiednie historie

Pamiętasz historię z Tobą i twoim świadkiem, gdy zostaliście aresztowani w klubie ze striptizem? To jedna z historii którą powinieneś pominąć. Podobnie jak inne, które są długie i monotonne, a w dodatku zawierają zdarzenia nieodpowiednie do sytuacji w której są przytaczane. Jeżeli przyszła teściowa mogłaby się poczuć nie najlepiej słysząc jakąś historię – lepiej jej nie opowiadaj.

Chaos i rozpiętość czasowa

Jedna krótka historia, słodka, humorystyczna czy sentymentalna w zupełności wystarczy. Jeżeli zagłębisz się w zawiłą historię – gościom ciężką będzie za nią nadążyć. Unikaj więc rozpiętości w czasie, zachowaj swoją przemowę zwięzłą i interesującą.

No Comments Yet.

Leave a reply