5 ważnych kroków zanim powiecie sobie sakramentalne tak!

5 ważnych kroków zanim powiecie sobie sakramentalne tak!

Ślub to bardzo ważny moment w życiu każdego, niezależnie od wieku, płci czy statusu społecznego. Często słyszymy pytania – czy to aby na pewno najlepszy moment na sformalizowanie związku z drugą osobą? Poniżej prezentujemy pięć kroków, które powinniście wykonać zanim

  1. Osiągnięcie stabilizacji finansowej

Kłótnie dotyczące finansów często bardzo negatywnie wpływają na zawiązki. Jeżeli podejmiesz decyzję o zawarciu małżeństwa, warto jest zawczasu ustalić kwestię odpowiedzialności finansowej. Wydawanie pieniędzy tak, by zaspokoić potrzeby dwóch stron jest bardzo skomplikowane, wymaga nie lada wyczucia i zrozumienia. Praca nad budżetem i ustalenie zasad oszczędzania czy inwestowania wspólnych pieniędzy w dłuższym czasie jest kluczowe dla zapewnienia szczęśliwego małżeństwa.

  1. Nauczcie się kłócić

 

Na początku poważnej relacji, jednym z najbardziej stresujących momentów jest pierwsza wielka kłótnia. Musisz być przygotowana, że prędzej czy później ona przyjdzie. Spory i różnica zdań to rzecz zupełnie normalna i nie oznacza końca związku. Co więcej, umiejętność właściwego rozwiązywania sporów jest bardzo ważna. Warto na bieżąco wyjaśniać wszelkie niesnaski, bo te najmniejsze, nagromadzone i trzymane w sobie mogą wybuchnąć w najmniej oczekiwanym momencie.

  1. Czuj się komfortowo wśród jego (jej) znajomych i rodziców

Gdy uświadomisz sobie, że Twój związek ma potencjał na bycie czymś większym, ty i Twój partner staniecie przed wyzwaniem, jakim jest przedstawienie siebie rodzicom i znajomym partnera (jak przeprowadzić takie spotkanie dowiecie się z naszego wpisu: ,,Zapoznanie rodziców”)

To ważny krok, gdyż akceptacja rodziny i bliskich jest kluczowa dla zdrowej, długotrwałej relacji. Oczywiście to uczucie między wami jest podstawą wejścia w związek małżeński, jednakże fajnie byłoby od czasu do czasu wybrać się na rodzinny wypad za miasto czy wspólne świętowanie ważnych, rodzinnych chwil.


4. Zaakceptuj swoją nową rolę

To bardzo istotne, gdy wchodzisz w związek małżeński z osobą, która np. posiada już dziecko. Bycie ojczymem czy macochą nie zawsze jest łatwe, a dobra relacja z bliskimi naszego małżonka jest kluczowa dla szczęśliwego małżeństwa. Pamiętaj, że nowa osoba w życiu młodego człowieka może być bardzo stresująca. Nie naciskaj i nie narzucaj swojego punktu widzenia.

  1. Rozwijaj wspólne pasje i hobby

Pamiętaj, że małżeństwo nie jest związkiem ,,na chwilę”. Aby utrzymać silną relację, musisz wykraczać swoimi zainteresowaniami ponad Twoje najbliższe upodobania. Jeżeli tylko jedno z was prowadzi aktywny tryb życia, a drugie chciałoby cały czas być w domu – nie pomoże to zbudować solidnych fundamentów przyszłego małżeństwa. Aby rozwinąć wspólne pasje warte wybrać się razem na coś zupełnie nowego dla dwóch stron.

No Comments Yet.

Leave a reply