6 wskazówek dla nowożeńców po weselu cz.1

6 wskazówek dla nowożeńców po weselu cz.1

Stało się! Twój wielki dzień stał się historią, a wy przeszliście z chłopaka i dziewczyny w małżeństwo. Pomimo, iż prawie 70% par mieszka ze sobą przed ślubem, pozostają też Ci którzy czekają z tą decyzją do ślubnego kobierca. Jeżeli czekaliście ze wspólnym mieszkaniem z powodów finansowych czy też personalnych, musi być przygotowani na duże zmiany po wejściu w związek małżeński. Aby zmiana ta przebiegła płynnie – prezentujemy Wam kilka wskazówek, o których warto pamiętać.

 

Gdzie będziecie mieszkać?

 

Pierwsze, kluczowe pytanie dla Was po ślubie to gdzie będziecie mieszkać? Czy macie już wspólne mieszkanie? A może jedno z Was dysponuje odpowiednią przestrzenią dla założenia rodziny? Jest to pierwsza i najważniejsza rzecz abyście doszli do konsensusu i bez narzekania zdecydowali się na jedną opcję.

 

Kolejną rzeczą jest zmiana wyglądu i wyposażenia. Przecież nowa osoba wprowadza się w obecną przestrzeń, bez wątpienia trzeba będzie ją odpowiednio zaadoptować do Waszych preferencji. Dlatego też możecie przedyskutować to wcześniej i uwzględnić swoje plany w listach prezentów dla gości.

 

Pamiętajcie jednak, że ideały funkcjonują tylko w bajkach, a nic nie buduje lepiej związku od rozsądnych kompromisów!

 

Łączenie sił i finansów

 

Być może już przedyskutowaliście kwestie finansów, ale jeżeli nie – to jest coś co musicie zrobić. Oczywiście kwestie pieniędzy i budżetu mogą być drażliwe, ale muszą być jasno i klarownie postawione zanim będziecie budować szczęśliwą rodzinę. Pieniądze są środkiem do uzyskania wielu rzeczy, m.in. spełniania marzeń, lepszego statusu społecznego czy władzy. Wspólne priorytety pozwolą Wam ustalić jak dysponowane będą Wasze pieniądze.

 

Czy jedna osoba będzie odpowiedzialna za rachunki? Będą one łączone czy oddzielne? Utworzycie jedno konto ze wspólnym dostępem? Na te pytania warto sobie odpowiedzieć. Pamiętaj także o zaległych długach i zobowiązaniach. Każdy z was ma różne potrzeby i preferencje odnośnie wydawania pieniędzy. Porozmawiajcie o nich, zastanówcie się ile pieniędzy miesięcznie potrzebujecie na mieszkanie, jedzenie, rekreację itp. Zaplanujcie swój budżet i spróbujcie się go trzymać J

No Comments Yet.

Leave a reply