6 wskazówek dla nowożeńców po weselu cz.2

6 wskazówek dla nowożeńców po weselu cz.2

 

Stało się! Twój wielki dzień stał się historią, a wy przeszliście z chłopaka i dziewczyny w małżeństwo. Pomimo, iż prawie 70% par mieszka ze sobą przed ślubem, pozostają też Ci którzy czekają z tą decyzją do ślubnego kobierca. Jeżeli czekaliście ze wspólnym mieszkaniem z powodów finansowych czy też personalnych, musi być przygotowani na duże zmiany po wejściu w związek małżeński. Aby zmiana ta przebiegła płynnie – prezentujemy Wam kilka wskazówek, o których warto pamiętać.

 

Podział obowiązków

 

Oczywiście nie jest to czas na punktacje i przyznawanie gwiazdek za zrobienie prania czy odkurzanie, jednakże potrzebujesz przedyskutować ze swoim partnerem podział obowiązków domowych. Możesz przydzielić określone zadania dla każdego z Was lub tez podzielić je w danym tygodniu. Taki podział i jasne postawienie obowiązków pomoże Wam płynnie przejść we wspólne życie.

Taka negocjacja zadań domowych pomoże Wam także docenić pracę partnera. Jednym z form rozmowy jest wyjaśnienie sobie jakich czynności zdecydowanie nie lubicie robić. Być może Twój partner nie będzie miał problemu z myciem naczyń czego ty nienawidzisz?

 

 

Komfort i bezpieczeństwo przede wszystkim

 

Pamiętaj, że dla jednej ze stron wprowadzenie się do nowego mieszkania będzie sytuacją stresującą. Przystosowanie się do nowego środowiska nigdy nie jest łatwe. Ustalcie wspólne zasady zostawiania klucza, a także listę spraw do wyłączenia / zamknięcia przed dalszym, kilkudniowym wyjazdem.

No Comments Yet.

Leave a reply