6 wskazówek dla nowożeńców po weselu cz.3

6 wskazówek dla nowożeńców po weselu cz.3

Stało się! Twój wielki dzień stał się historią, a wy przeszliście z chłopaka i dziewczyny w małżeństwo. Pomimo, iż prawie 70% par mieszka ze sobą przed ślubem, pozostają też Ci którzy czekają z tą decyzją do ślubnego kobierca. Jeżeli czekaliście ze wspólnym mieszkaniem z powodów finansowych czy też personalnych, musi być przygotowani na duże zmiany po wejściu w związek małżeński. Aby zmiana ta przebiegła płynnie – prezentujemy Wam kilka wskazówek, o których warto pamiętać.


Pogódź się z waszymi różnicami

 

Jedna rzecz jest pewna – gdy zamieszkasz ze swoim partnerem, na pewno nauczycie się o nim i o sobie nowych rzeczy. Zapewne nie na wszystko będziesz się zgadzała, nie ze wszystkim będzie Ci w pełni komfortowo.

 

Być może macie swoje przyzwyczajenia, które ciężko będzie zmienić. Na bieżąco dyskutuj rzeczy, które Ci nie odpowiadają jednakże pamiętaj o zachowaniu umiaru. Związek wymaga kompromisów!

 

Bądź spokojny i praktykuj otwartą komunikację

 

Pomimo przedyskutowania Waszej obecnej sytuacji, finansów i obowiązków domowych – jesteście tylko ludźmi. Nie wszystko będzie codziennie takie samo, każdy ma chwile słabości czy zmęczenia. Zmiana pracy, pojawienie się dzieci czy inne ważne życiowe sytuacje potrafią wywrócić wasze ustalenia do góry nogami. Pamiętaj, aby być w tym wszystkim wyrozumiałym dla siebie i swojego partnera.

 

Jako partnerzy życiowi potrzebujecie wykazać się dużą wolą współpracy i wzajemnym zrozumieniem.

No Comments Yet.

Leave a reply