Dlaczego fotograf na weselu kosztuje tak dużo? cz.2

Dlaczego fotograf na weselu kosztuje tak dużo?

 

Płacisz za proces twórczy

Koszt fotografa ślubnego to wydatek rzędu kilku tysięcy złotych. Ich czas pracy wykracza szeroko poza sam dzień zaślubin jeżeli tworzą kreatywny produkt. Ślubny fotograf powinien przeprowadzić z tobą wywiad, który pozwoli mu określić czego oczekujesz, czego chcesz, a czego nie życzysz sobie na zdjęciach. Fotograf warty swojej wysokiej ceny będzie chciał poznać twoją osobowość i zaplanować kreację fotograficzną specjalnie dla ciebie.

 

Także możesz chcieć sesję fotograficzną przed samą ceremonią zaślubin. Po ceremonii, fotograf musi wybrać i obrobić zdjęcia spośród tysięcy ujęć. Taka edycja może zająć nawet i kilka dni czy nawet tygodni! Na sam koniec fotograf dostarcza zdjęcia w formie schludnego albumu.

 

Płacisz za właściwą osobę na właściwym miejscu

 

 

Jeżeli planujesz zainwestować w fotografa z wysokiej półki, swoją szansę trafnego wyboru możesz zwiększyć poprzez:

  • Dogłębną ocenę jego wcześniejszych prac. Jeżeli jego prace i styl nie odpowiadają Ci – dlaczego myślisz, że spełni Twoje oczekiwania?
  • Porozmawiaj z byłymi klientami. Referencje to najlepsza metoda odkrywania prawdziwego potencjały fotografa. Potrzebujesz specjalisty, który nie tylko dobrze robi zdjęcia, ale także pracuje efektywnie w dobrej atmosferze.
  • Upewnij się, że jest w stanie dostosować się do Twojej wizji. Zwróć uwagę na to czy fotograf jest otwarty na nowe pomysły. Określ czy chcesz żeby twój album opowiadał historię, pozowane zdjęcia a może tylko najważniejsze momenty? Dobry fotograf będzie chciał umieścić jak najwięcej Twojego charakteru w swojej pracy.

 

Ceny fotografów weselnych są bardzo różne. Zanim jednak obniżysz swój budżet na fotografie, pamiętaj że płacisz za co najmniej 8 godzinne robienie zdjęć na weselu. Ta osoba ma jeden moment by zrobić to najważniejsze zdjęcie. Długo po tym gdy sukienka będzie już za ciasna, zdjęcia będą służyły jako wspaniała pamiątka i dokumentacja tego wielkiego dnia. Upewnij się, że dokumentacją Twojego najważniejszego dnia w życiu zajmie się odpowiednia osoba.

No Comments Yet.

Leave a reply