Porady budżetowe: Fryzura & Make up cz.1

Porady budżetowe: Fryzura & Make up

Każdy kto planuje wesele posiada wyznaczony budżet, w którym zawsze znajdzie się jednak miejsce gdzie możesz troszkę uciąć kosztów – nie obniżając standardu czy całościowego wygląda imprezy. Dzisiaj w naszej nowej serii – Porady budżetowe – podpowiemy Ci jak możesz zaoszczędzić trochę pieniędzy na Twojej ślubnej fryzurze i make up.

Kreacja perfekcyjnego wizerunku w dniu wesele jest rzeczą oczywiście bardzo ważną dla przyszłej Panny młodej. Wiele czasu spędzamy na planowaniu wyglądu fryzury i make upu w tym wspaniałym dniu.

  1. Znajdź swój wymarzony styl i trzymaj się go

Wiele przyszłych Pań Młodych przegląda setki czy nawet tysiące zdjęć ślubnych w poszukiwaniu inspiracji. Na wyciągnięciu ręki znajdziemy miliony wskazówek i pomysłów na wyjątkową stylizację. Musimy jednak pamiętać, iż tak wielka liczba może okazać się dla nas zdradliwa. Musimy przecież zdecydować się na jeden, spójny styl. Mix wszystkiego tożsamy jest z kiczem. Przed spotkanie z wizażystką czy fryzjerem warto być przygotowanym na następujące pytania:

  1. Jaki jest ogólny styl, jaki chcesz osiągnąć?
  2. O jakim kolorze myślałaś w kontekście ust, powiek i polików
  3. Czy planujesz założyć jakieś akcesoria na włosy?
  4. Czy będzie miała welon? Jakiego typu?
  5. Jak bardzo ciemne oko chciałabyś mieć w swoim make upie?
  6. Czy poprawki w make upie podczas wesela będzie dokonywała sama czy towarzyszyć Ci będzie wizażystka (lub ktoś doświadczony)

2.Upewnij się czy wybór lokalnego zespołu jest wyborem najlepszym

Jeżeli bierzesz ślub w pobliżu miejsca zamieszkania i masz już zaufany zespół (fryzjera czy wizażystkę), zazwyczaj jest to najlepszy wybór specjalistów na Twoje wesele. Jeżeli znają Twoją cerę, preferencję i upodobania bez trudu mogą wykreować wymarzony przez Ciebie wygląd. Pamiętaj jednak, że dzień ślubu jest wyjątkowy i nie każdy specjalista może czuć się z nią komfortowo. Jeżeli jednak czuje się silny także w stylizacjach weselnych – wybór lokalnych artystów może pomóc Ci zaoszczędzić troszkę pieniędzy.

  1. Zrób samemu tyle ile potrafisz

Wielokrotnie spotykaliśmy się z sytuacją, w której Panna młoda chciała otrzymać pełny pakiet od specjalistów od wizerunku. Będzie to bardzo wygodne, jednakże z pewnością nie pomoże Ci ograniczyć wydatków. Warto wcześniej sporządzić listę rzeczy, które jesteśmy w stanie wykonać same, a które pozwolą obniżyć wydatki.

To tylko 3 kroki do obniżenia budżetu ślubnego. Kolejne dwa poznacie w części drugiej naszego poradnika, którą zaprezentujemy jeszcze w tym tygodniu! 🙂

No Comments Yet.

Leave a reply