Dlaczego fotograf na weselu kosztuje tak dużo? cz.1

Dlaczego fotograf na weselu kosztuje tak dużo?

Organizacja wesela to bardzo duża i kosztochłonna operacja. Wielki budżet i tak pęka w szwach, dlatego nic dziwnego że szukamy oszczędności. Jednym z dużych kosztów, który wydaje się łatwy do obniżenia jest fotograf. Zanim jednak zdecydujemy się na taką oszczędność, warto zastanowić się dlaczego nadmierna oszczędność w tym obszarze może być dużym błędem.

Płacisz za profesjonalizm

Fotografowie ślubni rozróżniają swoją ofertę poprzez trzy obszary: cena, doświadczenie i możliwości. W obecnych czasach każdy z profesjonalną kamerą może określać się mianem profesjonalnego fotografa. Oczywiście wielu jest prawdziwych profesjonalistów, ale czy w tym dniu chciałabyś powierzyć wybór właściwego fotografa szczęściu?

Zatrudnienie profesjonalistów z udokumentowanym portfolio może kosztować więcej, ale z pewnością oszczędzi Ci mnóstwa stresu i frustracji. Jeżeli Twój fotograf przyjedzie spóźniony, źle wyposażony lub bez odpowiedniego doświadczenia w chwytaniu najważniejszych momentów – zwyczajnie nie tylko nie zaoszczędzisz, ale wręcz zmarnujesz swoje pieniądze.

Profesjonalny fotograf posiadał będzie portfolio lub zbiór wykonanych prac, a także masę pozytywnych opinii. To jest podstawa dobrego wyboru. Posiadał będzie odpowiednie wyposażenie – kamery, obiektywy oraz akcesoria – to wszystko pozwoli mu zarejestrować niezwykłą atmosferę twojego dnia. By opowiedzieć piękną historię ważne są umiejętności techniczne, ale także kreatywne podejście do zadania. Fotograf nie tylko zrobi zdjęcia – jego zadaniem jest uchwycić momenty, które wspominać będziesz za 10, 20 czy 50 lat.

Dodatkowo, ważnym jest aby fotograf posiadał doświadczenie i potrafił odnaleźć się na weselu. Odpowiedni ubiór, zachowanie czy zwyczajne nie przeszkadzanie gościom jest bardzo ważne.

No Comments Yet.

Leave a reply